Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Niger
Niger Niger
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Před cestou doporučujeme navštívit minimálně s tříměsíčním předstihem některé centrum cestovní medicíny a konzultovat s lékařem nutná očkování, zejména pokud hodláte dlouhodoběji pobývat mezi lokální populací. Očkování proti žluté zimnici je povinné a při vstupu do země je potřeba ho prokázat záznamem v mezinárodním očkovacím průkazu. Vysoce doporučeno je očkovaní proti žloutence A i B, břišnímu tyfu a meningitidě. Doporučujeme uzavřít kvalitní cestovní pojištění.
Velké zdravotní nebezpečí představuje zejména malárie a střevní choroby. Doporučujeme obezřetnost při stravování, i v lépe vyhlížejících zařízeních. Platí obecná doporučení pro cestování do rizikových zemí – konzumovat pouze dobře tepelně zpracované pokrmy, nápoje bez ledu, ovoce a zeleninu pouze takovou, kterou lze oloupat. Vodní zdroje mohou být kontaminované parazity.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.