Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Niger
Niger Niger
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Bezpečnostní situace v zemi je dlouhodobě zhoršená vývojem v okolních zemích (Libye, povstání Tuaregů v Mali, působení nigerijské sekty Boko Haram na severu Nigérie). Pro cesty na sever nad 20. rovnoběžkou je třeba speciální povolení. Nedoporučuje se cestovat na sever od města Agadez a do celé příhraniční oblasti s Libyí, stejně jako do okolí jezera Čad.
Velkým rizikem jsou zejména únosy Evropanů na celém území Nigeru, které organizuje Al-Káida v muslimském Maghrebu.

Je přísně zakázáno fotografovat vojenské a vládní objekty na celém území státu.

Na delší trasy se nedoporučuje cestovat osamoceně, v zemi je nedostatek opraven, zásobování potravinami a nápoji je při dlouhých vzdálenostech nedostatečné.

95 % obyvatelstva je muslimů, cestovatelům se proto doporučuje odpovídajícím způsobem se oblékat a chovat.

Před cestou si ověřte aktuální bezpečnostní situaci (http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/index.html). Doporučujeme se zaregistrovat v systému Dobrovolné registrace občanů v zahraničí (http://drozd.mzv.cz), popř. kontaktovat Velvyslanectví ČR v Abuji, které je pro Niger příslušné.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.