Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Rwanda gorilí mládě
Rwanda Rwanda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Zdravotní péče na evropské úrovni je k dispozici pouze v Kigali. Nejlépe vybavená nemocnice je King Faisal Hospital (pohotovost +250 787 458 888). Zdravotními riziky mohou být žlutá zimnice, cholera, hepatitida typu A a malárie.

Před odjezdem se doporučuje kontaktovat nejbližší oddělení cestovní medicíny nebo hygienickou stanici, která může upřesnit aktuální podmínky očkování. Před nástupem cesty je žádoucí začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučil. Rwanda leží v malarické oblasti, v Kigali je však riziko nákazy nižší.

Doporučuje se sjednat si zdravotní pojištění u renomované pojišťovny a kromě pojistky (s adresou a telefonem na asistenční službu) pro případ náhlého úrazu či onemocnění disponovat též kreditní kartou.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.