Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Seychely ostrov
Seychely Seychely
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občané ČR mohou na Seychelách pobývat bez víza až tři měsíce během období šesti měsíců ode dne prvního vstupu. Při vstupu je třeba doložit tzv. “travel authorization.” Vstup do země je možný letecky přes letiště Mahé a lodní dopravou přes přístav Victoria – Mahé.

Vstup na Seychelly letecky

Všichni cestující jsou povinni před příletem získat autorizaci na on-line portálu https://seychelles.govtas.com/, kam je nutné zadat:

- kopii pasu a fotografii,

- potvrzení o ubytování na celou dobu pobytu,

- rezervaci vnitrostátní dopravy,

- doklad o zpátečním letu, 

- cestovní pojištění, které musí pokrývat veškeré výlohy spojené s možným onemocněním na COVID-19 (izolace, karanténa, léčba),

- potvrzení o bezinfekčnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19.

Pro získání autorizace doporučujeme odeslat on-line žádost tak, aby měly seychelské autority na vyřízení alespoň jeden pracovní den. Poplatek za autorizaci je 10 euro. Tento doklad po Vás může být vyžadován již při vstupu do letadla. Pokud se jím neprokážete, může Vám být boarding odepřen.

Vstup na Seychely lodní dopravou

Pro vstup lodí je nutné získat autorizaci skrze email pha@health.gov.sc. Tato opatření platí pro veškerou lodní dopravu včetně soukromých jacht.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.