Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Svatý Tomáš a Princův ostrov Svatý Tomáš a Princův ostrov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Využití místní zdravotnické péče se nedoporučuje. V hlavním městě je jediná nemocnice v zemi , která je však schopna provést kromě mnohdy potřebného testu na malárii pouze menší ošetření. Jakýkoliv větší lékařský zákrok je třeba podstoupit mimo zemi (nejblíže v Libreville v Gabonu, raději však v Evropě). Doporučuje se uzavřít před cestou cestovním pojištěním, nejlépe takovým, které v naléhavých případech zajišťuje letecký odvoz ze země.
Kromě povinného očkování proti žluté zimnici se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, meningitidě, břišnímu tyfu a choleře. Krátkodobým cestovatelům se doporučuje rovněž užívat antimalarika. Před cestou do země je rozhodně užitečné konzultovat kliniku cestovní mediciny.

Důležitá telefonní čísla:

Ostrov Svatého Tomáše:
nemocnice 22 11 22
hasiči 112
informace 103
letiště 22 20 63
policie 22 22 22

Princův ostrov:
klinika 25 10 05
hasiči 25 10 23
informace 103
letiště 25 10 09
policie 25 10 56


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.