Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Svazijsko
Svazijsko Svazijsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Turistům se doporučuje dodržovat stejná bezpečnostní opatření jako v JAR. V městských oblastech je poměrně vysoká míra kriminality (nebezpečí okradení, vloupání do domu, odcizení vozu). Problematická jsou zejména města Mbabane a Manzini. Zvýšenou pozornost je nutné mít zejména po setmění.
Jezdí se vlevo. Při dopravě mohou představovat nebezpečí výmoly na silnicích, volně se pohybující domácí zvířata a nezodpovědná jízda místních obyvatel. Nedoporučuje se poskytovat transport stopujícím.
Při cestě do Svazijska v letním období se doporučuje užívání antimalarik a repelentů. S ohledem na vydatné deště od října do konce března je žádoucí se vybavit vhodným oblečením do deště. Není vhodné koupání ve stojatých vodách z důvodu častého výskytu bilharzie. Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B, žluté zimnici a tyfu.
Ve Svazijsku je až jedna čtvrtina populace nakažena virem HIV. Vysoké procento populace je nakaženo i jinými pohlavními chorobami. Doporučuje se zvýšená opatrnost, zejména při styku s krvácivými poraněními.
Nefotografujte vojenské a policejní objekty.
Ve Svazijsku se opakovaně vyskytují problémy s roamingem českých mobilních operátorů. Proto jeho fungování v zemi s vaším operátorem před odjezdem zkonzultujte. Doporučujeme si pořídit ve Svazijsku místní SIM kartu. Pokrytí mobilním signálem v zemi rovněž silně kolísá.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.