Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tanzánie
Tanzanie Tanzanie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Tanzanie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
Botschaft der Vereinigten Republik Tansania
Eschenallee 11
140 50 Berlin (Charlottenburg Westend)
Tel. 0049 30 3030800, Fax 0049 30 30308020
Web:
www.tanzania-gov.de
Úřední hodiny: Po-Pá: 9:00 – 16:30, Vízová sekce: 10:00 – 13:00
Aktuální vízovou situaci můžete také ověřit na stránkách tanzanského Ministerstva vnitra www.moha.go.tz.
Při cestách do pevninské části Tanzanie i na ostrov Zanzibar je vyžadováno potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici pro osoby přijíždějící ze zemí s výskytem této nemoci.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.