Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Uganda jezero Bunyonyi
Uganda Uganda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro vstup do Ugandy je nutné vízum, o které je třeba požádat na oficiálním portálu https://www.visas.immigration.go.ug (doporučený postup) nebo na Velvyslanectví Ugandy v Berlíně.

Ugandan Embassy in Berlin, Germany
Axel-Springer-Straße 54a
10117
Berlin
Tel.: (+49) 302 060 990
Fax: (+49) 302 404 7557
E-mail: consular@ugandaembassyberlin.de 
Web: http://berlin.mofa.go.ug

 Úřední hodiny: Po-Čt 09:00 - 13:00, 14:00 - 16:00; Pá 09:00 - 14:00

Vízové žádosti jsou v Berlíně nabírány prostřednictvím soukromé firmy Bridge Corporation (http://www.bridge-corporation.com/). Cena víza je v takovém případě navýšena o poplatek zprostředkující společnosti.
Ceník víz:
Vízum k jednomu vstupu s platností 3 měsíce 100 USD
Vízum k více vstupům s platností 6-12 měsíců 100 USD
Vízum k více vstupům s platností 24 měsíců 150 USD
Vízum k více vstupům s platností 36 měsíců 200 USD
Vízum pro studenty (zlevněná sazba) 100 USD
Východoafrické tur. vízum s platností 3 měsíce (platí pro Keňu, Rwandu a Ugandu) 100 USD

Upozorňujeme, aby cestovatelé věnovali pozornost typu uděleného víza a délce jeho platnosti, protože ugandské imigrační úřady jsou velmi striktní v případech překročení platnosti či počtu vstupů. Za každý překročený den platnosti víza je pokuta 30 USD a hrozí i trest vězení nebo vyhoštění.
Bližší informace k podmínkám vstupu do země lze nalézt na stránkách ugandského ministerstva vnitra http://www.immigration.go.ug/content/visas-and-passes . Doporučujeme ověřit si před cestou aktuální podmínky vstupu do země na zastupitelském úřadě Ugandy.

Vstup do země je možný letecky přes mezinárodní letiště v Entebbe cca 40 km od hlavního města Kampaly a na silničních hraničních přechodech z Keni, Tanzanie nebo Rwandy. Lodní přeprava se důrazně nedoporučuje.

 

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.