Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Bhútán Tigers Nest
Bhútán Bhútán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Podmínky vstupu do země a informace o podání žádosti o vízum lze ověřit u velvyslanectví Bhútánu, např. ZÚ Bhútánu v Bruselu, email: infobhutan@bhutanembassy.be, nebo na webových stránkách MZV Bhútánu: http://www.mfa.gov.bt/visa, či oficiálních stránkách bhútánské vlády, které se věnují podmínkám cestování do země: http://www.tourism.gov.bt/plan/visa .

Turistický ruch je v zemi velice omezen. Do Bhútánu je možné cestovat buď na pozvání vlády anebo jako turista. Turisté musí cestovat pouze ve skupinách po předem připravených a zaplacených trasách s oficiálním turistickým průvodcem. Veškeré formality musí být vyřízeny před příjezdem do země přes cestovní kancelář, respektive přes bhútánského tour operátora nebo některého z jejich mezinárodních partnerů.

Pro vstup do Bhútánu je nutné vízum. Vízum je vydávána při příjezdu, ale žádost musí být podána ještě před cestou do země. Žádosti o turistická víza podává cestovní kancelář.

Cizinci, s výjimkou občanů Indie, Bangladéše a Malediv, mohou vstupovat do země nebo z ní vystupovat pouze na určených místech, jako jsou Phuntsoling, Samdrup Jongkhar a Gelephug (po silnici) nebo Paro (letecky).

Každý cestující musí před obdržením bhútánského víza uhradit poplatek tzv. Minimum Daily Package, činí 250,- USD na osobu a noc po dobu vysoké sezóny v měsících leden, únor, červen, červenec a prosinec a 200,- USD na osobu a noc po dobu nízké sezóny v ostatních měsících. Studentům řádného denního studia ve věku 12-25 let může Turistická rada Bhútánu  (TCB = Tourism Council of Bhutan) přiznat 25% slevu, dětem ve věku 6-12 let 50%. Za děti do 5 let věku se Minimum Daily Package  neplatí.

Minimum Daily Package se hradí minimálně 4 týdny před cestou do Bhútánu a bez této úhrady není vydáno bhútánské vízum.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.