Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Indie Taj Mahal
Indie Indie

Indická média

 

Tiskové agentury

  • Press Trust of India (www.ptinews.com) - největší tisková kancelář v Indii; zaměstnává 400 novinářů a 500 dopisovatelů
  • United news of India (www.uniindia.com) - spolupracuje převážně se zahraničními agenturami
  • Cogencis Information Services (www.moneycontrol.com/news/newswire18-236.html) - agentura zaměřující se kromě politických zpráv na marketingové analýzy a analýzy trhu
  • IANS Indo-Asian News Services (www.ians.in/ IANS) - tisková agentura pokrývající zprávy nejenom z regionu Jižní Asie a Indie, ale také z celého světa.

Deníky

  • The Times of India (www.timesofindia.com) - nejčtenější deník v Indii populární především u střední a vyšší třídy a u vzdělaných vrstvev obyvatelstva. Populární mezi obchodní komunitou. Vydáván v anglickém jazyce distribuován po celém území Indie. Všeobecné zprávy, sport, kultura.
  • Hindustan Times (www.hindustantimes.com) - vydávaný v anglickém jazyce s celonárodním pokrytím. Populární především u střední třídy žijící ve městech, obchodníků. Přináší všeobecné zprávy, kulturu,sport.
  • The Economic Times (economictimes.indiatimes.com) - nejpopulárnější deník mezi business komunitou a obchodníky. Obsahuje zprávy, ekonomické anylýzy, novinky. Pravidelná sekce o cestování vždy ve čtvrtek. Vydáván v anglickém jazyce.
  • The Tribune (www.tribuneindia.com) - na severu Indie - Pandžáb, Jammú a Kašmír, Himáchal a Haryana. Chandighar a okolní zdrojová města. Pro obchodní a ekonomickou komunitu.
  • The Hindu (www.thehindu.com) - vydávaný v anglickém jazyce se silnou pozicí v jižní Indii. Přináší všeobecné zprávy, sport a lifestyle.
  • The Deccan Chronicle (www.deccanchronicle.com) - všeobecné zprávy, pravidelná sekce o cestování a lifestylu. Velmi populární především ve větších městech v J. Indii. Vydáván v anglickém jazyce.
  • The Telegraph  (www.telegraphindia.com) - vydávaný v anglickém jazyce v Kalkatě. Všeobecné zprávy - politika, ekonomika, region, společnost, sport, kultura.
  • Dainik Bhaskar (www.bhaskar.com) - vydávaný v hindštině. Politika - regionální informace - ekonomika - společnost - sport. Populární pro nižší střední třídy.
  • Mail Today (www.mailtoday.in) - distribuovaný v Dillí a v oblasti NCR okolo Dillí. Populární pro střední vrstvy. Novinky z regionální politiky, ze společnosti a sportu, bulvár. Ve středu a v neděli speciální rubrika věnovaná cestování.
  • DNA - Daily News and Analisys (www.dnaindia.com) - určený pro business, vzdělané vrstvy obvytelstva. Vydáván v Bombaji a distribuován v hl. centrech jižní Indie: Bombaj/ Bangalore / Pune / Ahmedabad & Jaipur.
  • Mumbai Mirror (www.mumbaimirror.com) - vydávaný v Bombaji a určený pro oblast Bombaje. Zprávy z regionu, lifestyle a bulvární zprávy z Bollywoodu.
  • Asian Age (www.asianage.com) - populární především v jižní Indii. Politika, ekonomika, sport, společnost
  • Deccan Herald (www.deccanherald.com) - vydáván v jihoindickém Banaglore. Politika, regionální zprávy - Karnataka region, společnost, sport
  • The Financial Express (www.financialexpress.com) - ekonomické analýzy, analýzy trhu, politické zprávy z důrazem na busines, finančnictví
  • The Pioneer (www.dailypioneer.com) - Severní Indie a regiony. Politika, společnost, regionální zpravodajství.
  • Business Standard (www.business-standard.com) - ekonomické analýzy, analýzy trhu, politické zprávy z důrazem na busines, finančnictví
  • The Indian Express (www.indianexpress.com) - distribuován v severní Indii a hlavních centrech. Politika (domácí a zahraniční, ekonomické a finanční analýzy - sport - společnost)
  • The New Indian Express (newindianexpress.com) - jihoindická verze původního deníku Indian Express. Politika, společnost, ekonomika, sport.
  • The Statesman (www.thestatesman.net) - politicky konzervativní deník
  • Dainik Jagran (in.jagran.yahoo.com/epaper) - vydávaný v hindštině. Domácí politika - regionální informace - ekonomika - společnost - sport. Populární pro nižší střední třídy.
  • Eenadu (www.eenadu.net) - v jazyce Telugu
  • Malayala Manorama (www.manoramaonline.com) - v jazyce Malayalam
  • Amar Ujala (www.amarujala.com) - jeden z hlavních deníků v severní Indii
  • Rajasthan Patrika (www.rajasthanpatrika.com) - nejčtenější deník z Rajasthanu. V hindu. Píše o novinkách z této oblasti ale i z celého světa.

Týdeníky

  • India Today (indiatoday.intoday.in) - nejpopulárnější. Vydáván ve čtyřech edicích dle jazykových verzí. Přináší aktuální analýzy z domácí a zahrniční politiky, ekonomiky, sportu, kultury. Přílohy: Home, Aspire, Simply Delhi, Woman. Časopis je distribuován i mimo Indii, do diaspor žijících v UK, USA, Kanadě.
  • The Outlook (www.outlookindia.com) - týdeník přinášející aktuální zprávy z domácí, zahraniční politiky, ekonomiky, společnosti a kultury.
  • The Week (www.the-week.com) - indická edice, přinášející aktuální zprávy z domácí, zahraniční politiky, ekonomiky, společnosti a kultury.
  • Tehelka (www.tehelka.com) - nezávislý časopis přinášející aktuální zprávy z Indie. Mezi hlavní rubriky: ekonomika, analýzy, kultura a společnost.
  • Times Crest (www.timescrest.com) - podrobnější analýzy a reportáže z domácí a zahraniční politiky, ekonomiky, kultury a společnosti. Vychází v rámci nakladatelství Times of India.
  • Newsweek (www.newsweekindia.com) - indická edice populární zahraničního týdeníku. Přináší informace, reportáže o aktuální celosvětových událostech z politiky, ekonomiky, kultury, vědy a sportu.
  • News behind News (www.india-newsbehindnews.com) - týdeník, jehož klientela a čtenáři jsou ve většině případů zahraniční ambasády v Indii a indické ambasády v zahraničí. Analyzuje a popisuje novinky z Indie ve formě srozumitelné pro cizince.
  • Political Events - politický týdeník zabývající se politickou scénou. Jedná se o publikaci úřadu politického výzkumu a analýzy.

Časopisy

  • Asia Spa (www.asiaspa.com) - o aktuálních trendech v lázeňství a lázeňských centrech. Pravidelná rubrika o cestování.
  • Cosmopolitan (www.cosmopolitan.in) - měsíčník pro mladé ženy mezi 20 - 35 lety ze středních a vyšších vrstev. Informace o módě, stylu, zajímavosti o populárních osobnostech, zajímavé tipy cestování.
  • Harper´s Bazaar (www.harpersbazaar.com) - měsíčník pro ženy z nejvyšších a vyšších vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování.
  • Marie Claire (marieclaireindia.com) - měsíčník pro ženy z nejvyšších vyšíích vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování.
  • Conde Nast Traveller (www.cntraveller.in) - o cestování vydávaný v dvouměsíčních intervalech. Určený pro nejvyšší vrstvy se zaměřením na luxusní produkty a představení destinace pro bohatou klientelu.
  • Lonely Planet (www.lonelyplanet.com/india) - o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. Zaměřený více na praktické tipy pro ekonomicky přijatelné cestování.
  • India Today Travel Plus (travelplus.in) -  o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. Rubriky Travel Plus Explore, Travel Plus Tips
  • Outlook Traveller (travel.outlookindia.com) - o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center
  • Today´s Traveller (www.todaystraveller.com) - o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center
  • Millionaire Asia (www.millionaireasia.com) - časopis pro nejvýše postavené vrstvy obyvatelstva. Luxusní zboží, luxusní trendy v oblasti cestování, lifestylu, péče o tělo. Rozhovory a covers story nejbohatších lidí v Asii.
  • Travel and Leisure (www.travelandleisure.com) - o cestování určený pro střední a vyšší třídy, vzdělané vrstvy z velkých městských center. Zaměřený více na luxusní cestování a trendy. Distribuce po J. Asii jako regionu. Distribuce zdarma pro držitele AMEXU.
  • Vogue (www.vogue.in) - měsíčník pro ženy z nejvyšších vyšíích vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování.
  • Verve (www.verveonline.com) - měsíčník pro ženy z nejvyšších vyšíích vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, sekce o cestování.
  • Lifestyle Living (www.lifestyleliving.in) - měsíčník vydávaný v anglickém jazyce. Hlavní akcent a rubriky jsou věnovány módním trendům, luxusnímu zboží, luxusním aktivitám. Pravidelná sekce o cestování.
  • Wedding Affair (www.weddingaffair.co.in) - dvouměsíčník - vše o svatbě, svatebních produktech a destinacích pro svatbu, líbánkya romantické pobyty. Přináší také reportáže ze slavných indických svateb.
  • Sahara Care Magazine (www.sahara.in) - vydávaný v anglickém a hindském jazyce pro celou rodinu pro střední vrtstvy obyvatelstva i v Tier II a III centrech. Hlavními tématy jsou cestování, lifestyle, bydlení atd.
  • India Today Spice (indiatoday.intoday.in) - distribuován dohromady s India Today časopisem. Zaměřený na lifestyle a luxusní segment.
  • Alcove (alcoveworld.com/magazine) - dvouměsíčník distribuovány pro vyšší střední třídy s rubrikami o cestování, lifestyle, trendech v módě a desingu.
  • Femina (www.femina.in) - měsíčník pro ženy z nejvyšších a vyšších vrstev obyvatelstva: luxusní móda a doplňky, lifestyle, občasně sekce o cestování.
  • Time Out Delhi /Mumbai/Bengaluru (www.timeoutdelhi.net) - informace o aktuálních událostech z kultury, umění, nočního života, zábavy a restaurací v daných městech. Občasná sekce o cestování. 1x ročně jedno číslo věnované zahraničním destinacím.
  • First City Delhi (www.firstcitydelhi.com) - informace o aktuálních událostech z kultury, umění, nočního života, zábavy a restaurací v daných městech.
  • The People (timesofindia.indiatimes.com/topic/People-Magazine) - zaměřuje se na známé osobnosti z televize, politiky, businessu, i kultury
  • Frontline (www.frontlineonnet.com) - magazín vychazející každých 14 dní. Píše nejen o politice, ale také o umění, kině, knihách, vědě a anglické jazyku.

Televizní stanice

Rozhlasové stanice

Internetové portály

  • TravelBizMonitor (www.travelbizmonitor.com) - online portál přinášející zprávy z oblasti cestovního ruchu, letectví, hoteliérství, a to zaměřené jak na domácí tak na zahraniční trh.
  • ExpressTravelWorld (www.expresstravelworld.com) - online portál přinášející zprávy z oblasti cestovního ruchu, letectví, hoteliérství, a to zaměřené jak na domácí tak na zahraniční trh.
  • Traveltechie.com (www.traveltechie.com) - online portál přinášející zprávy z oblasti cestovního ruchu, letectví, hoteliérství, a to zaměřené jak na domácí tak na zahraniční trh.
  • News track India (www.newstrackindia.com) - přináší nejnovější zprávy z Indie. Pokrývá všechna témata od politiky přes obchod po sport. Hlavní důraz je kladen na aktuální zprávy.
  • Express India (www.expressindia.com) - přináší nejnovější zprávy z Indie. Zprávy jsou cílené také na bulvár a zábavu. Přináší online reportáže z jednotlivých indických měst.
  • Newslinetoday.com (www.newslinetoday.com) - přináší nejnovější zprávy z Indie i ze zahraničí. Pokrývá všechna témata od politiky přes obchod po sport. Hlavní důraz je kladen na aktuální zprávy.
  • One India (www.oneindia.in) - online portál v 6 jazykových indických mutacích. Kromě hlavních zprávy přináší novinky z bulváru a sportu.
  • Indian Today (www.indiantoday.com) - přináší souhrnné novinky hlavních indických deníků.
  • Samachar.com (www.samachar.com)

Odborná média

  • Travel Trends Today - novinky a analýzy z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • TravelBiz Monitor (www.travelbizmonitor.com) - novinky a nalýzy z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, dvoutýdeník. Online portál je nejvíce sledovaným portálem.
  • Trav Talk  (www.travtalkindia.com) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, dvoutýdenník
  • NewsWire (www.newswirenet.in) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • Voyager´s World (www.voyagersworld.in) - novinky a nalýzy z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník. Populární především v jižní Indii - vydáván v Bangalore.
  • Express Travel World (www.expresstravelworld.com) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník. Online portál je druhý nejsledovanější.
  • Travel Trade Journal (www.traveltradejournal.com) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • MICE Talk (www.micetalk.com) - novinky MICE produkty, destinace pro odbornou veřejnost, korporátní společnosti; měsíčník
  • Travel and Hospitality - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • Hospitality India - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, občasník
  • Selling World Travel (www.sellingworldtravel.com) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • Plaza Times (www.plazatimes.com) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • Travel Span  (www.travelspan.in) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • Travel Gazette (www.travelgazetteindia.com) - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, měsíčník
  • Explore the World - novinky z cestovního trhu pro odbornou veřejnost, občasník
  • Digit (www.thinkdigit.com) - měsíčník píšící o novinkách ve světě techniky a počítačů
  • Chip - nejspolehlivější magazín o technice a nových technologiích
  • PC World (www.pcworld.in) - přehlídka novinek v počítačích, každé vydání s CD nabízející široký výběr Demo verzí oblíbených programů
  • PC Quest (pcquest.ciol.com) - IT články z indických počítačových novinek
  • General Knowledge Today (www.gktoday.in) - magazín o současných problémech
  • Reader´s Digest (www.readersdigest.co.in) - magazín a knihy o zdraví, jídle, humoru
  • Business Today (businesstoday.intoday.in) - jeden z nejvýznamnějších ekonomických magazínů v indii. Přináší nejnovější zprávy o akciích, NSE, BSE atd.
  • Business and Economy (www.businessandeconomy.org) - velice uznávaný ekonomický magazín
  • Defence and security alert (www.dsalert.org) - měsíčník o indické bezpečnosti a vojenství
  • Agriculture today (www.agriculturetoday.in) - nejvýznamnější magazín o zemědělství
  • Art India (www.artindiamag.com) - indický magazín o umění zodpovědný za významný kulturní růst v Indii
  • Down to Earth (www.downtoearth.org.in) - indický čtrnáctideník o vědě
  • India Literature - vychází každé dva měsíce a vydává ho Indická literární akademie
  • The litle magazine (www.littlemag.com) - každé dva měsíce vychází magazín o nezávislém umění
  • IHS Jane´s Defence Weekly (jdw.janes.com) - vychází každé dva týdny a zabývá se vojenstvím po celém světě
  • Geopolotics (www.geopolitics.in) - magazín o vojenství a diplomacii
.