Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Indonésie rýžová pole
Indonésie Indonésie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při příjezdu do země je zapotřebí odevzdat vyplněné celní prohlášení; formulář je k dispozici na palubě letadla nebo na letišti.


Bezcelně lze dovézt věci pro osobní potřebu do hodnoty 500 USD na osobu. Zboží nad uvedené limity podléhá dovoznímu clu. Clo se neplatí z přivezených fotoaparátů, videokamer, rozhlasových přijímačů, dalekohledů, laptopů, mobilních telefonů apod. v případě, že budou užívány během pobytu v Indonésii a při odjezdu z Indonésie vyvezeny.


Je povoleno dovézt 200 ks cigaret, 25 ks doutníků nebo 100 g tabáku a 1 litr alkoholu na dospělého cestovatele (v Indonésii je legální zletilost stanovena dosažením 21 let). Dovoz živých zvířat a ryb, rostlin a výrobků tohoto původu podléhá inspekci, případně karanténě. Je zakázán dovoz narkotik, léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře.


Za pašování narkotik se ukládají vysoké tresty včetně trestu smrti.

Dovoz a vývoz valut není omezen, pokud nepřekročí ekvivalent 1 mld. Rp. Částky nad hodnotu 100 mil. Rp.(cca 200 000 Kč) je nutno deklarovat, ať jsou přepravovány v jakékoliv podobě. Podrobnější informace o omezeních pro dovoz a pro vývoz z Indonésie jsou k dispozici na webových stránkách  BaliTourismBoard.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.