Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Indonésie rýžová pole
Indonésie Indonésie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Dobrou a kvalitní zdravotnickou péči poskytují zpravidla pouze poměrně drahá, zejména komerční zdravotnická zařízení, která se nacházejí většinou jen v největších městech.
Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A (B při delším pobytu, vysoce endemická je i virová hepatitida E), poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu, popř. proti poliomyelitidě. Riziko nákazy malárií je nízké na Jávě, Bali a v některých oblastech Sumatry a Sulawesi, vyšší na Kalimantanu, Lomboku, částech Sumatry a Sulawesi a vysoké na Papui a dalších ostrovech na východě země. V zemi se rovněž celoročně vyskytují komáři přenášející horečku dengue. Četnost případů horečky dengue vrcholí v zimním deštivém období, většina případů je u této nemoci zaznamenána ve velkých městech. Před cestou doporučujeme se informovat o aktuální nákazové situaci a doporučených očkování v centrech cestovní medicíny v ČR.
Nutná je obezřetnost při konzumaci potravin a vody, k pití se hodí pouze balená voda, nikoli voda z vodovodní sítě. S ohledem na nemoci přenášené komáry je vhodné používat repelent.
Mezi zvířaty je rozšířena vzteklina, při pobytu v nepřehledném terénu hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady.
Čísla, která se vyplatí před odjezdem zapsat:
Policie 110
Hasiči 113
Lékařská záchranná služba 118, 119
Předvolba pro volání do Indonésie je + 62. Následuje oblastní kód např. 21 (bez nuly) v Jakartě. Velvyslanectví ČR v Jakartě můžete kontaktovat ve všední dny od 8:00 do 16:00 hodin na telefonním čísle +62 21 2396112 nebo +62 21 2396113. Po 16:00 a mimo pracovní dny či v případě nouze použijte nouzové mobilní číslo +62 81 11 94 12 51 (pouze pro telefonní hovor a nikoliv pro textové zprávy).
Velvyslanectví ČR (Kedutaan Besar Republik Ceko), se nachází v centru Jakarty, ve čtvrti Menteng, blízko nákupního centra Grand Indonesia a hotelů Mandarin Oriental, Kempinski a Hyatt.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.