Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kazachstán panorama hory
Kazachstán Kazachstán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ke vstupu do země je potřeba platný cestovní pas. Časová platnost cestovního dokladu musí přesahovat nejméně o 6 měsíců plánovanou dobu pobytu v Kazachstánu (KZ).

Pokud občan cestuje motorovým vozidlem, vyžaduje se řidičský a technický průkaz vozidla (žádoucí je notářsky ověřený překlad do ruského jazyka obou dokumentů). V případě, že majitelem vozidla je jiná osoba, než která řídí toto vozidlo, je rovněž žádoucí notářsky ověřená plná moc na užívání vozidla s oficiálním překladem do ruského jazyka. Při cestě do Kazachstánu motorovým vozidlem je také nutné sjednat pojištění tohoto vozidla (povinné ručení) platné na území Kazachstánu. V případě, že auto není pojištěno, majitel auta se vystavuje nebezpečí, že mu nebude umožněn vjezd na území Kazachstánu, minimálně mu však bude ze strany příslušných orgánů policie Republiky Kazachstán udělena pokuta. Zejména pokud budete se svým vozidlem překračovat hranici Kazachstánu se státem, který není členem celní unie (mezi Běloruskem, Ruskem, Kyrgyzstánem, Arménií a Kazachstánem), doporučuje se předem informovat, jaké dokumenty jsou potřeba, a obdržené celní dokumenty pečlivě uschovat na zpáteční cestu.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.