Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kazachstán panorama hory
Kazachstán Kazachstán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


S cílem zabránění nekontrolovanému šíření koronaviru zavedl Kazachstán ke dni 17.4.2020 vízovou povinnost pro držitele cestovních a služebních pasů.

Vízová povinnost je zatím v platná do 31.12.2021.

Pozor, povinnost registrace u orgánů Ministerstva vnitra Kazachstánu u pobytů delších než 30 dnů zůstává zachována (zaměstnání, studium, léčení, obchod, trvalý pobyt atd.)

Při příjezdu/příletu do Kazachstánu je občan povinen vyplnit migrační kartu, kterou odevzdá při opuštění území.

Překročení doby povoleného pobytu je ze strany odpovědných orgánů Kazachstánu důsledně kontrolováno a trestáno vysokou pokutou, kterou uděluje správní soud v řízení, které trvá minimálně jeden den. Není tedy  možné např. pokutu zaplatit na letišti a odletět plánovaným spojem.

Aktuální informace je možné nalézt na stránce:  mfa.gov.kz/prague

Velvyslanectví Republiky Kazachstán v Praze: Pod Hradbami 662/9, 160 00 Praha 6, tel.: 233 375 642 (sekretariát velvyslance), 233 375 643 (konzulární oddělení), fax: 233 371 019, e-mail: kzembas@gmail.com (velvyslanectví) a kazconsulprague@gmail.com (konzulární oddělení). Při podávání žádostí o udělení víza je vyžadována osobní přítomnost a lhůta pro zpracování žádosti je nejméně 5 pracovních, resp. 7 kalendářních dnů.

 

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.