Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Korejská republika Soul
Korejská republika Korejská republika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


 

Od 13.4.2020 00:00 Korejská republika pozastavila platnost dohody, na základě které mohli čeští občané vstoupit a pobývat v Korejské republice až 90 dnů bez víza. Až do odvolání je nyní pro tyto pobyty potřeba požádat o vízum. Bližší informace k vízovému procesu poskytuje Velvyslanectví Korejské republiky v Praze. Tranzit v Soulu je možný bez víza, pokud pasažér neopouští tranzitni prostor.

 Od 1. 6. 2020 platí povinnost pro držitele korejských dlouhodobých víz požádat o "Re-entry Permit", pokud opouští korejské území a chtějí se v době platnosti víza vrátit. Bez tohoto povolení bude vízum při opuštění Koreje zrušeno. Před návratem do Koreje je navíc nezbytné projít lékařským vyšetřením maximálně 48 hodin před odletem. Zpráva může být anglicky nebo korejsky a měla by obsahovat informaci o příznacích (horečka, kašel, zimnice, bolest hlavy, dýchací obtíže, bolesti svalů atd.). Povinnost předložit zprávu se netýká osob, kterým byla udělena výjimka z karantény. Bez této lékařské zprávy bude přístup do Koreje odepřen.

Korea Immigration Service na webových stránkách (http://www.immigration.go.kr) uvádí jako podmínku vstupu cizinců na území Korejské republiky platný cestovní pas. Osobám s pasem s prošlou platností nebude vstup do země povolen.

Bilaterální smlouva mezi Českou republikou a Korejskou republikou (163/1995 Sb.) upravuje bezvízový styk platící oboustranně pro všechny druhy pasů a dobu pobytu do 90 dnů pro běžné turistické cesty.

Pro cesty jiného než běžného turistického charakteru (studium, zaměstnání, umělecká činnost, apod.) je třeba udělení příslušného druhu víza.

S platností od 24. února 2020 korejské velvyslanectví po schválení víza nevyznačuje do cestovního pasu žadatele vízový štítek. Oznámení o udělení víza je možné nalézt na webové stránce www.visa.go.kr. Před cestou do Korejské republiky si držitelé platného víza musí ze zmíněné webové stránky vytisknout „Confirmation of Visa Issuance“, které budou předkládat na letišti imigračním úředníkům. Požadavky a způsob podání žádosti o víza se tímto nemění. 

Podrobnější informace je možné získat na http://www.immigration.go.kr, příp. na velvyslanectví Korejské republiky.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.