Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kyrgyzstan jurty nomádů
Kyrgyzstán Kyrgyzstán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ke vstupu do země je potřeba platný cestovní pas. Časová platnost cestovního dokladu musí přesahovat nejméně o 6 měsíců plánovanou dobu pobytu v Kyrgyzstánu (KG).
Pokud občan cestuje motorovým vozidlem, vyžaduje se řidičský a technický průkaz vozidla (žádoucí je notářsky ověřený překlad do ruského jazyka obou dokumentů). V případě, že majitelem vozidla je jiná osoba, než která řídí toto vozidlo, je rovněž žádoucí notářsky ověřená plná moc na užívání vozidla s oficiálním překladem do ruského jazyka.. Při cestě do Kyrgyzstánu motorovým vozidlem je také nutné sjednat pojištění tohoto vozidla (povinné ručení) platné na území Kyrgyzstánu. V případě, že auto není pojištěno, majitel auta se vystavuje nebezpečí, že mu nebude umožněn vjezd na území Kyrgyzstánu, minimálně mu však bude ze strany příslušných orgánů policie Kyrgyzské Republiky udělena pokuta.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.