Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Myanmar západ slunce
Myanmar Myanmar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnilyMinisterstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Myanmar od 1. 1. 2020 přistupuje k úpravě vízové praxe ve vztahu k držitelům pasů České republiky, kterým nově umožňuje získat turistická víza při příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto. Tato víza, striktně pro turistické účely, dovolí pobyt v délce do 30 dnů, jejich vydání je zpoplatněno částkou 50 USD. Nová praxe má trvat po tři roky (do 31. 12. 2022) a vztahuje se rovněž na další čtyři země (Lucembursko, Maďarsko, Nový Zéland a Rakousko).

Podmínky pro udílení turistických víz při příletu:

  • délka pobytu nemůže být prodloužena,

  • pas musí mít platnost nejméně dalších 6 měsíců od data vstupu,

  • žádost o víza musí být podána se 2 fotografiemi (4 cm x 6 cm), pořízenými v posledních 6 měsících.

Oznámení o možnosti získat turistická víza při příletu jsou k dispozici na oficiální webové stránce Ministerstva práce, migrace a obyvatelstva (www.mip.gov.mm/on-arrival-visa).     

Čeští turisté také mohou požádat o myanmarské vízum na kterémkoliv zastupitelském úřadě země v cizině (pro ČR je akreditováno velvyslanectví Myanmaru v SRN). Vízum lze získat na zastupitelském úřadu Myanmaru v Bangkoku na adrese:
132 Sathorn Road,
Bangkok 10500, Thailand
Tel.: +662-234-4698; 233-7250; 234-0320; 637-9406

O detailních podmínkách udělování víz a e-víz (online) je možné se informovat na webových stránkách https://evisa.moip.gov.mm/.   

Letištní poplatek na letišti v Rangúnu činí 20,- USD.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.