Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Singapur panorama
Singapur Singapur
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Cestující do země nejsou limitováni při dovozu a vývozu singapurské měny ani valut, avšak částky přesahující hodnotu 30.000,- SGD musí být deklarovány.
Celní předpisy nedovolují dovoz drog a dalších omamných látek, žvýkaček, erotického zboží jakékoliv povahy, masných výrobků, hraček a zapalovačů napodobujících zbraně, cigaret, žvýkacího tabáku a imitací výrobků tabákového průmyslu, alkoholu (pouze 1l destilátu), zbraní (včetně např. vystřelovacích nožů), petard, kopií publikací, videokazet, kompaktních disků a dalších výrobků podléhajících cenzuře a zákonům na ochranu duševního vlastnictví.
Za držení a převážení drog se ukládají vysoké tresty. Trestem smrti se trestají osoby, u nichž se nalezne více než 500 g hašiše nebo 15 g heroinu nebo úměrné množství jiných drog. Soud nemá možnost uložit trest mírnější.
Cestujícím přivážejícím do země léky pro svou osobní potřebu, které lze získat v Singapuru pouze na zvláštní předpis (především prášky na spaní, antidepresiva a další stimulanty), se doporučuje mít při sobě potvrzení od lékaře, že daný lék je určen výhradně pro jejich osobní potřebu z důvodu jejich zdravotního stavu. Potvrzení by mělo být v anglickém jazyce.
Osoby, které do Singapuru přicestují na dobu delší než 48 hod (ne z Malajsie), mohou do země bezcelně dovézt pro svou osobní potřebu: 1 litr tvrdého alkoholu, 1 litr vína, 1 litr piva.
Další informace o dovozových restrikcích naleznete na stránce http://www.customs.gov.sg/leftNav/trav/Duty-free+Concession+and+GST+Relief.html
Zboží dovážené do země je zdaňováno 7% sazbou GST (Goods and Services Tax). Dovoz zboží (suvenýry, dárky apod.) v hodnotě nad 300 SGD podléhá zaplacení uvedené daně. Další informace o dovozu zboží je možno nalézt na stránkách singapurské celní správy ( http://www.customs.gov.sg/ ) v sekci „Travellers“.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.