Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tádžikistán jezero v horách
Tádžikistán Tádžikistán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při příjezdu do Tádžikistánu vyplňují cizinci deklaraci, do které zapisují všechny cenné předměty a cizí měnu pro pobyt. Výše dovezené cizí měny není omezena, avšak všechny peníze musí být zapsány v celní deklaraci a není možné vyvážet ze země více cizí měny, než bylo dovezeno. Doporučuje se zapsat do celní deklarace všechny cenné předměty, které budete chtít z Tádžikistánu zase odvézt (počítač, fotoaparát, šperky atd.). Deklarace se vyplňuje ve dvou kopiích, jednu orazítkovanou kopii je nutno pečlivě uschovat pro celní odbavení při odjezdu ze země.
Bezcelně lze dovézt 1l alkoholu a 200 ks cigaret na osobu, při vstupu osobním automobilem benzín v nádrži.
Pro zahraniční návštěvníky Tádžikistánu není předepsána povinná směna cizí měny ani povinnost prokázat dostatek finančních prostředků pro pobyt a vycestování.
Je přísně zakázáno dovážet do Tádžikistánu narkotika, a to i pro vlastní potřebu. Porušení tohoto předpisu se trestá několikaletým odnětím svobody.
Na dovoz střelných zbraní je nutné mít zbrojní průvodní listy, u loveckých zbraní pak povolení Ministerstva vnitra. Při dovozu a vývozu zvířat se vyžaduje veterinární certifikát.

Podrobné informace lze nalézt na webu Celní služby Republiky Tádžikistán.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.