Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tádžikistán jezero v horách
Tádžikistán Tádžikistán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro cestování do Tádžikistánu musí být  občané ČR vybaveni vízem. Občané ČR mohou pro cesty za turistickým nebo obchodním účelem využít elektronické vízum, které je vydáváno bez nutnosti návštěvy velvyslanectví Tádžikistánu jako vízum pro jeden vstup s maximální délkou pobytu 45 dnů bez možnosti prodloužení. Doporučujeme mít vytištěné vízum u sebe po celou dobu pobytu.

V ostatních případech je nutné obrátit se na Velvyslanectví Tádžikistánu v Berlíně (které je příslušné pro ČR):
Perleberger Str. 43, 10559 Berlín
Tel.: (+4930) 3479300
Fax: (+4930) 34793029
http://www.botschaft-tadschikistan.de

Pro vstup do oblasti Horního Badachšánu (Gorno-Badachšán Avtonomnaja Oblast - GBAO) je potřeba zvláštní povolení, o které je možno požádat při žádosti o elektronické vízum nebo na Velvyslanectví Tádžikistánu. V Dušanbe je možno toto povolení získat na Odboru víz a registrace (OVIR) Ministerstva vnitra. Povolení nezahrnuje oblast jezera Sarez.
Při pobytu v Tádžikistánu s turistickým vízem není nutná registrace.  V ostatních případech platí pro cizince přihlašovací povinnost na Oddělení víz a registrace (OVIR).  Je-li cizinec ubytován v hotelu nebo v jiném ubytovacím zařízení, ohlašovací povinnost za něj vyplní toto zařízení, které zároveň provádí registraci pasu.
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje, aby si čeští občané před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky cestování do Tádžikistánu nezměnily.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.