Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tchaj-wan hora
Tchaj-wan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Bezcelně lze dovážet/vyvážet nejvýše 10.000,- USD (případně ekvivalent této částky v jiné měně). Pro místní měnu tchajwanský dolar platí zvláštní limit 100.000,- TWD. Při dovozu/vývozu vyšší částky je nutné předložit povolení Central Bank of the Republic of China (Taiwan). Pro dovoz/vývoz měny Čínské lidové republiky je určen limit 20.000,- CNY a není dovoleno překročení této částky. U zboží platí omezení 200 ks cigaret a 1 litr destilátu na osobu. Dále smí každý převážet maximálně 36 krabiček/lahviček s léky prodávanými bez lékařského předpisu a nejvýše dvouměsíční zásobu léků prodávaných pouze na předpis.

Za pašování drog hrozí i trest smrti!

Na Tchaj-wan se nesmí dovážet čerstvé ovoce a zelenina a mořské produkty jakkoli zpracované. Na živá zvířata či rostliny je nezbytné zvláštní povolení. Rovněž je zakázán dovoz masa a masných výrobků (za porušení zákazu hrozí pokuta až ve výši 1 000 000 NTD) a rostlinných produktů včetně semen.

Další podrobné informace jsou dostupné v anglické verzi na stránce:
http://eweb.customs.gov.tw.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.