Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tchaj-wan hora
Tchaj-wan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Od 11. ledna 2011 nepotřebují občané ČR vízum ke vstupu a pobytu na Tchaj-wanu, pokud délka pobytu nepřesáhne 90 dní. Při pasové hraniční kontrole je nutné předložit zpáteční letenku do ČR s potvrzeným termínem odletu (seat reservation), nebo letenku do jiného státu s potvrzeným termínem odletu (v případě potřeby i vízum tohoto státu v cestovním dokladu). V rámci bezvízového styku je možné vstoupit na území Tchaj-wanu na mezinárodních letištích Taoyuan International Airport, Kaohsiung International Airport, v přístavech Keelung Harbor, Hualien Harbor, Taichung Harbor, Kaohsiung Harbor a na letištích Taitung Airporit a Taichung Airport. Bezvízový styk se vztahuje na standardní cestovní pasy, a nikoli na náhradní cestovní doklady vydávané našim občanům zastupitelskými úřady ČR v zahraničí při ztrátě cestovního pasu.

Je-li plánovaná délka pobytu na Tchaj-wanu delší než 90 dní, je nutné požádat o vízum na vízovém oddělení Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze.

Přihlašovací povinnost
Při vstupu není

Další informace
Obecné, průběžně aktualizované informace o podmínkach vstupu a pobytu na Tchaj-wanu je možno najít v anglické verzi zde.

Návštěvníci Tchaj-wanu, kteří disponují pobytovým oprávněním s právem vícenásobného vstupu, mohou použít k odbavení na letišti či v námořním přístavu elektronickou bránu (e-gate). Pokud si budou přát, je možné vytisknout a do cestovního pasu vylepit nálepku s příslušnými údaji, které jsou obvykle uvedeny na razítku imigračního úředníka. Více informací lze nalézt zde.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje, aby čeští občané před cestou ověřili u tchajwanské reprezentace (Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář v Praze), zda se podmínky pro cestování nezměnily.

Další cenné informace o cestování a situaci na Tchajwanu naleznete na stránkách zastupitelského úřadu v Tajpeji.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.