Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Turkmenistán
Turkmenistán Turkmenistán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doklady

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Cestovní doklad musí být platný nejméně šest měsíců po skončení plánované cesty a musí být opatřen turkmenským vízem.
Do všech příhraničních oblastí vč. pobřeží Kaspického moře, národních parků a některých dalších oblastí (např. oblast Dašoguz) je vstup možný jen na zvláštní povolení zaznamenané přímo ve vízu. O toto povolení je třeba požádat již ve zvacím dopise, na jehož základě se vízum vydává. Během pobytu v Turkmenistánu je možno o toto povolení požádat na Ministerstvu zahraničních věcí, jeho vyřízení ale trvá minimálně 10 pracovních dní.
Kvůli častým policejním kontrolám doporučujeme mít cestovní doklad s platným vízem vždy u sebe. Dále je třeba mít u sebe druhou část migrační karty, kterou dostanete při příjezdu.
Turkmenistán uznává mezinárodní řidičský průkaz.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.