Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Vietnam zátoka Halong
Vietnam Vietnam
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Jediným dokladem nutným pro cestu do Vietnamu je platný cestovní pas nebo jiný platný cestovní doklad opatřený vízem opravňujícím ke vstupu a pobytu na území Vietnamu. Vízum lze získat on-line, příp. na Velvyslanectví VSR v Praze či přímo na letišti (viz podkapitola "víza - režim vstupu").
Cizincům dlouhodobě žijícím ve Vietnamu je za poplatek vystaven vietnamský řidičský průkaz na základě příslušné žádosti a řidičského průkazu domovského státu. Vietnamská strana uznává mezinárodní řidičský průkaz vydaný podle Úmluvy o silničním provozu (přijaté ve Vídni dne 8. listopadu 1968); řidič se však musí prokázat i svým národním řidičským průkazem.
S ohledem na místní dopravní situaci však doporučujeme řídit automobil či motocykl pouze zkušeným řidičům. Při krátkodobých pobytech je vhodnější využívat služby taxi či hromadných dopravních prostředků.
Mezinárodní očkovací průkaz je lékařskými zařízeními uznáván, nicméně od českých občanů není vyžadováno žádné povinné očkování.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.