Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Vietnam zátoka Halong
Vietnam Vietnam
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Dovoz:

Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu (počítáno na jednu osobu starší 18 let):

  • 1,5 l lihovin (s obsahem alkoholu nad 20%) nebo 2 l lihovin (s obsahem alkoholu do 20 %) nebo 3 l alkoholických nápojů, vč. piva či vína,
  • 200 ks cigaret, 20 ks doutníků, 250 g tabáku,
  • bezcelně je dále možno dovézt osobní předměty, jejichž hodnota nepřesáhne 10 milionů VND.

Hotovost v cizí měně převyšující částku 5.000 USD či VND převyšující částku 15 milionů VND, cenné kovy, drahokamy je nutné deklarovat v celním prohlášení.

Ve Vietnamu platí zákaz dovozu zbraní a munice, výbušnin, petard, vojenského materiálu (včetně uniforem) a dále pornografických a „politicky závadných" materiálů.

Je zakázán dovoz drog a toxických chemikálií. Držení drog je trestné a dle množství může vést i k udělení trestu smrti.


Vývoz:

Platí zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury VSR, při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu. Platí přísný zákaz vývozu chráněných živočichů a rostlin. Vietnam je signatářem Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES).

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.