Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Vietnam zátoka Halong
Vietnam Vietnam
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Možnost bezcelního dovozu zboží pro osobní potřebu v objemu (počítáno na jednu osobu starší 18 let): 1,5 l lihovin (s obsahem alkoholu nad 22%), 2 l lihovin (s obsahem alkoholu do 22 %), 3 l piva, 200 ks cigaret, 100 ks doutníků, 500g tabáku. Bezcelně je dále možno dovézt osobní předměty, jejichž hodnota nepřesáhne 400 USD. Elektroniku, valuty nad 5.000 USD, cenné kovy, drahokamy a videokazety je nutné deklarovat v celním prohlášení v zájmu bezproblémového odbavení při příjezdu do VSR.
Zákaz dovozu zbraní a munice, výbušnin, petard, pornografických a "politicky závadných" materiálů, cigaret nad povolený limit, starožitností, drog a toxických materiálů.
Platí zákaz vývozu starožitností bez povolení Ministerstva kultury VSR, vietnamské měny, chráněných živočichů a rostlin. Při nákupu všech předmětů, které by mohly být pokládány za starožitnosti, je nutné si uschovat účtenky pro případnou celní kontrolu.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.