Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

marshallovy_ostrovy_majuro
Marshallovy ostrovy Marshallovy ostrovy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Republika Marshallovy ostrovy se skládá z více než tisíce korálových ostrovů o celkové rozloze pevniny 70 čtverečních kilometrů.
Na ostrovech žije přibližně 70.000 obyvatel z nichž naprostá většina je mikronéského původu.
Hlavní město je Majuro.
Úředními jazyky na ostrovech je angličtina, japonština a maršalština.
Hlavními průmysly na ostrovech je zpracování kopry, rybolov a turistika.

Telefonní kód země je 692.
Elektrické napětí je 110V, 60Hz.
V zemi se používá imperiální (britský) systém měr a vah.

Nejlepším obdobím pro návštěvu je květen - říjen, kdy jsou zároveň nejlepší podmínky pro potápění s klidnou vodou.
Období dešťů přichází v březnu - dubnu a v říjnu - listopadu.
Teplota vzduch a vody umožňuje celoroční koupání.

Na ostrovech jsou dvě mezinárodní letiště - Majuro International Airport a Kwajalein Airport na která směřují lety společnosti Continental z Guamu a Honolulu (www.continental.com) . Let z Havaje trvá přibližně 5 hodin. Několik ostrovů má k dispozici malá letiště mezi kterými provozuje služby letecká společnost Air Marshall Islands (www.airmarshallislands.com) .
Na ostrově Majuro existuje velice levný systém společných taxi. Na tomto ostrově rovněž existují půjčovny aut. Auto lze na Majuro řídit po dobu nepřesahující 30 dnů jen na základě domovského řidičského průkazu. Na silnicích se jezdí vpravo. Úroveň vozovek ve městech i mimo městské oblasti je uspokojující.
V noci je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože naprostá většina vozovek je neosvětlena. Během je nutno dát pozor na domácí zvířata a malé děti, které často vbíhají do vozovky. Po silných deštích mohou být některé vozovky zaplaveny.

V zemi je nízká úroveň kriminality. Nelze však vyloučit případy kapesních krádeží nebo vykradení osobních automobilů. Na Marshallových ostrovech dochází k situacím, kdy jsou lety na poslední chvíli zrušeny a cestovatelům hrozí možnost zůstat na odlehlejších ostrovech delší dobu než původně plánovaly.

Další informace lze získat na internetové stránce www.rmiembassyus.org nebo www.viisitmarshallislands.com.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.