Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Nauru nosorožec
Nauru Nauru
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnilyNauru je stát rozkládající se pouze na jediném ostrově o velikosti 21 čtverečních kilometrů.
Na ostrově žije přibližně 11.300 obyvatel.
Hlavním městem je Yaren.
Úředními jazyky jsou angličtina a naurština.
Díky rozsáhlé těžbě fosfátů ve střední části ostrově má země jednu z nevyšších životní úrovní v regionu. Tento průmysl je prakticky jediným ze kterého zemi plyne příjem.

Telefonní kód země je 674.
Elektrické napětí je 240V, 50Hz.
V zemi se používá metrický systém.

Nauru je možné navštívit celoročně s výjimkou období listopad - únor kdy je v zemi sezóna tropických cyklónů s častými bouřkami a vysokou vlhkostí.

Země není příliš zaměřena na turistický ruch a nemá pro něj rozvinutou dostatečnou infrastrukturu. Celý ostrov obepínají pláže s korálovými útesy, ale mimo pláží a úzeké oblasti za ní, kde je tropická zeleň je celé vnitrozemí ostrova zaměřeno na důlní těžbu, což tento ostrov nečiní pro turisty příliš atraktivním.

Spojení do země zajišťuje místní letecká společnost Air Nauru, které léta mimo jiné do Brisbane a Melbourne v Austrálii (www.airnauru.com.au)

Na ostrově neexistuje hromadná doprava. Úroveň vozovek je ve městě i mimo něj dobrá.
Na Nauru se jezdí vlevo.
Kolem celého ostrova vede zpevněná silnice. Cesty do vnitrozemí jsou však nezpevněny. V zemi neexistuje asistenční služba pro motoristy. V noci je třeba dbát zvýšené opatrnosti na chodce i domácí zvířata.

V zemi je nízká úroveň kriminality.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.