Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Nový Zéland hory
Nový Zéland Nový Zéland
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


K cestě na Nový Zéland je třeba cestovní pas ČR s platností o 3 měsíce delší než je doba pobytu na Novém Zélandu.

Doklady pro motoristy: Za účelem řízení motorového vozidla na území Nového Zélandu platí při turistickém pobytu mezinárodní řidičský průkaz. Uznáván je i platný australský řidičský průkaz. Český řidičský průkaz nelze k řízení na Novém Zélandu využít. Upozorňujeme, že zastupitelské úřady řidičské průkazy (české ani mezinárodní) nevydávají ani nemohou vydání řidičských průkazů zprostředkovat.

Pro vstup na Nový Zéland není předepsáno žádné povinné očkování, očkovací průkaz není vyžadován s výjimkou osob přijíždějících z rizikových oblastí (některé země tropické Afriky a Jižní Ameriky).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.