Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Papua Nová Guinea horská vesnice
Papua Nová Guinea Papua Nová Guinea
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


PNG je součástí Melanésie. Je to turisticky neobyčejně atraktivní země s originální a velmi rozmanitou kmenovou kulturou, nádhernou přírodou a plážemi. Přes špatnou bezpečnostní situaci převážně ve městech jsou její obyvatelé velice přátelští a bezprostřední. Jsou však velmi emotivní, rozhodně se proto vyhýbejte všem náznakům konfliktu a vyzbrojte se trpělivostí. Domluvíte se anglicky.

Bezpečnost
PNG je fascinující, turisticky však velmi komplikovaná země. Na venkově dochází ke ozbrojeným střetům a válkám mezi jednotlivými kmeny. Bezpečnostní situaci v oblasti, do které míříte, proto vždy předem konzultujte s turistickou kanceláří nebo s honorárním konzulátem. Doporučujeme cestovat do oblastí mimo města s místním průvodcem. K opatrnosti nabádáme při cestě do Autonomní oblasti Bougainville.
Země trpí vysokou mírou násilné kriminality (znásilnění, ozbrojené přepadení, krádeže, únosy aj), zejména ve větších městech (Port Moresy, Lae, Mount Hagen, Goroka), ale i jinde. Terčem těchto útoků se mohou stát jednotlivci i organizované zájezdy. Vyhýbejte se místním taxíkům a autobusům (Public Motor Vehicles) a dopravu si zajistěte přes hotel. Pokud se stanete obětí jakékoli nehody/útoku, okamžitě informujte místní policii a honorární konzulát ČR. Doporučujeme navštívit PNG v rámci organizované turistiky.

Turistika
Přes svoji krásu má země má poměrně málo rozvinutou turistickou infrastrukturu, doporučujeme proto pobyt zajistit předem přes renomovanou CK. Mezi jednotlivými destinacemi se létá. PNG nabízí svým návštěvníkům mnoho kulturních festivalů, nejslavnější jsou Mount Hagen Show (srpen), Goroka Show (září) a Festival masek na ostrově Nové Irsko (červenec). Národní letecká společnost Air Niugini létá do Singapuru, Kuala Lumpur, Hongkongu, Tokia, Manily, Honiary (Šalamounovy ostrovy), Nadi (Fidži), Cairns, Brisbane a Sydney.

Časový rozdíl + 9 hod od GMT


Další informace
www.airniugini.com.pg
www.pngtourism.org.pg
www.janeresture.com/png_home/index.htm


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.