Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Koraly
Tuvalu Tuvalu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

K turistické cestě na Tuvalu (tj. k  pobytu do 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů) není pro občany České republiky potřebné vízum. K cestě je dostačující cestovní doklad, který je platný ještě nejméně tři měsíce po plánovaném návratu, fotokopie zpáteční letenky a doklad o vlastnictví dostatečného množství finančních  prostředků. Zrušení vízové povinnosti se nevztahuje na osoby cestující za účelem výkonu výdělečné činnosti.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.