Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Bahrajn velbloudi
Bahrajn Bahrajn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Omezení pro dovoz a vývoz valut není. Bezcelně je povolen dovoz osobních předmětů a darů do hodnoty 250BD, které jinak nepodléhají povinnosti proclení,  400 ks cigaret, 50 ks doutníků a 250 g tabáku. Dále lze bezcelně dovézt 1 litr lihoviny, 6 plechovek piva (pouze nemuslimští cestující) a cca 240ml parfému.

Do země je zakázáno dovážet následující položky: narkotika; propagační materiál na jakýkoli typ cigaret; zboží izraelského původu či značky; fotografie, knihy, časopisy a další tištěné materiály, jejichž obsah je v rozporu s islámským učením; a další.

Aktuální a podrobnější informace, včetně podmínek pro cizince s pobytovým povolením v zemi, lze nalézt na webové stránce bahrajnského ministerstva vnitra: http://www.bahraincustoms.gov.bh (sekce Customs Procedures, podsekce Travelers a Prohibited goods).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.