Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Izrael Jerusalem
Izrael Izrael
a Palestinská autonomní území
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doklady

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při vstupu na území Státu Izrael a Palestinská autonomní území musíte mít strojově čitelný cestovní pas platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

Od ledna 2013 Izrael přistoupil k vydávání vstupních kartiček (s čárovým kódem, osobními údaji a dobou platnosti pobytu), které nahrazují vstupní razítko v pasu. Kartičku je třeba uschovat až do odjezdu ze země, její předložení bude požadováno, zejména při překračování izraelských kontrolních stanovišť z/na Západní Břeh nebo při odjezdu ze země.

Razítka některých států v regionu (zejména Sýrie, Libanon nebo Írán) mohou být důvodem k důkladnějšímu pohovoru při vstupu do země. V případě pochybností ohledně Vašeho předchozího pobytu v arabské/islámské zemi se obraťte na Velvyslanectví Státu Izrael v Praze.

Některé arabské a islámské státy nevpustí na své území držitele pasů, ve kterých jsou vyznačena razítka Státu Izrael (neplatí pro Egypt a Jordánsko).

Upozorňujeme cestovatele, že v případě imigračních problémů na hranicích je možnost intervence velvyslanectví minimální.

Více informací naleznete na stránkách Ministerstva turistiky Státu Izrael.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.