Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Izrael Jerusalem
Izrael Izrael
a Palestinská autonomní území
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Deklarovat není třeba:
- oblečení, boty, kosmetiku pro vlastní potřebu;
- tvrdý alkohol do 1 l, víno do 2 l na osobu od 18ti let;
- tabák do 250 g na osobu od 18ti let;
- jiné předměty osobní spotřeby nebo dárky v hodnotě do 200 USD;
- potraviny do 3 kg, pakliže váha jedné potraviny nepřesáhne 1 kg;
- psací stroj, osobní počítač, notebook, fotoaparát, filmovou kameru, videokameru, rádio, televizor, nahrávač, dalekohled, osobní šperky, hudební nástroj, gramofon, kočárek, vybavení pro kempování a sport, kolo a další obdobné předměty.

Deklarovat je třeba:
- předměty, jejichž hodnota přesáhne 200 USD;
- nářadí, potápěcí výstroj, nový osobní počítač, novou videokameru, nové video a další obdobné nové předměty.
Tyto předměty je rovněž třeba vyvést a na některé složit zálohu, která se vrátí při odjezdu.
Je zakázáno dovážet do Izraele bez licence rostliny, zbraně, nezpracované maso, nezpracované materiály, padělanou měnu nebo dokumenty, nože nebo kapesní nože (neslouží-li pro profesionální užití) aj.
Osobní vozidlo pro vlastní potřebu dovézt lze. Cizinec může zakoupit v Izraeli osobní vozidlo bez daně s podmínkou, že je s sebou odveze, a to ne dříve než rok po jeho zakoupení.
Starožitnosti lze vyvážet jen na základě povolení Úřadu pro starožitnosti (Israeli Antiquities Authority).

Dovoz domácích zvířat
Domácí zvíře lze do Izraele přivézt, pokud je alespoň tři měsíce staré. Nelze přivézt psa nebezpečné rasy, jako např. bulteriér, pitbul, rotvajler aj. Psi a kočky musí být vybaveni čipem a všechna domácí zvířata musí mít potvrzení o očkování proti vzteklině ve lhůtě ne delší než jeden rok a ne kratší než 30 dní před příjezdem do Izraele. Informace o dovozu zvířat naleznete zde.

Vrácení DPH
Vrácení DPH lze nárokovat za splnění následujících podmínek: hodnota zboží přesáhne 100 USD, zboží je pořízeno pro osobní užití v obchodě autorizovaném daňovým úřadem a nejedná se o alkohol, tabák, ani potraviny. Zboží musí být předloženo ke kontrole, a to v uzavřeném sáčku zabaleném v obchodě. Informace k vrácení daně na letišti Bena Guriona v Tel Avivu naleznete zde.

Více informací najdete na stránce Izraelského daňového úřadu


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.