Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jemen staré město Sanaa
Jemen Jemen
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Čeští občané podléhají při cestě do Jemenské republiky vízové povinnosti. Vízum si je nutné vyřídit před cestou na velvyslanectví Jemenské republiky. Na hranicích a letištích Jemenu se víza nevydávají. Podmínkou vstupu do země je minimální platnost pasu 6 měsíců. Pro cestu či pobyt cizince mimo hlavní město Sanaá je nutné získat povolení od tzv. Immigration and Passport Authority.

 

 

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.