Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Katar pevnost Zubara
Katar Katar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Díky zásadám vízové politiky Státu Katar (zejm. nutnosti prokázat již při podání žádosti o vízum zvoucí osobu, tzv. „sponzora“) zcela odpadá povinnost prokazování finančních prostředků potřebných na pobyt v zemi, jelikož tento požadavek musí být splněn již při podávání žádosti o vízum.

Dovoz a vývoz valut není katarskými právními předpisy upraven.

Celní předpisy se shodují v zásadě s předpisy jiných zemí, t.j. dovoz osobních potřeb pro jedince anebo rodinu v přijatelném množství bezcelně.

Podle výnosu Generálního ředitelství cel Státu Kuvajt ze dne 1. 2. 2012 je do všech států GCC (tj. včetně Státu Katar) zakázáno dovážet drogy všech druhů a forem (tj. i jakýchkoliv alkoholických nápojů); jakékoliv zboží neslučitelné s islámem jeho morálními normami; zboží pocházející z Izraele nebo mající na obalu nápisy v hebrejštině, případně izraelskou vlajku; nástroje, přístroje a vybavení určené k hazardním hrám jakéhokoliv druhu; komodity obsahující radioaktivní látky (včetně hodinek značky Trophy); pyrotechnické zboží, azbest a výrobky z něj; cigarety (včetně žvýkaček v podobě cigaret); vepře (nebo jiná zvířata s totožným genomem) a vepřové maso; surovou slonovinu; nebezpečný odpad a použité pneumatiky; indické žvýkačky značky Tambol.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.