Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Katar pevnost Zubara
Katar Katar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Úroveň zdravotnických služeb a zařízení je v Kataru na špičkové úrovni, ceny za případné ošetření jsou tomu odpovídající. Za lékařské služby se očekává jejich okamžité uhrazení v hotovosti. Informace o zdravotní péči pro katarské občany jsou k dispozici na internetové adrese: www.hmc.org.qa.

Stát Katar má přísná preventivní opatření proti některým nemocem (např. HIV/AIDS, Hepatitis). Zdravotní vyšetření jsou povinná pro dlouhodobé návštěvníky a žadatele o pobyt v zemi, pokud jsou výsledky pozitivní na kterékoliv ze sledovaných onemocnění, jsou takovéto osoby požádány, aby okamžitě opustily zemi.

Důležitá telefonní čísla:

Policie, Požární sbor, Záchranná služba - 999
Informace o telefonních číslech – 180
Mezinárodní hovory – 150
Informace o letech – 4462 2999
Imigrační a pasová kontrola (na letišti) – 4465 6490
Celnice – 4465 6080

Přečíslování telefonních čísel ve Státě Katar:

S účinností od 28. 7. 2010 proběhlo přečíslování některých katarských telefonních linek (účastnická čísla lokálních operátorů Qtel a Vodafone). Uvedená změna se týká pouze účastnických linek začínajících číslicemi 3, 4, 5, 6 a 7 a spočívá ve zopakování této číslice (např. telefonní číslo začínající číslem 3 po uvedeném datu začíná 33 atd.). Dosavadní sedmimístná telefonní čísla tak byla k výše uvedenému datu změněna na osmimístná.

Stálá konzulární diplomatická služba Velvyslanectví České republiky ve Státě Kuvajt
(akreditace pro Stát Katar):
+ 965/6679 88 81, 965/6679 88 83


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.