Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Omán poušť Wahiba
Omán Omán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doklady

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Cestovní doklad
Základní podmínkou pro vstup na ománské území je cestovní doklad platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum.
Vstupní či výstupní razítko ze státu Izrael zpravidla nebývá při vstupu na ománské území problém, v případě Vašich pochybností se s dotazem obraťte na nejbližší ománský zastupitelský úřad nebo na e-mailovou adresu Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Očkování
Pokud přijíždíte ze země či jste projížděli zemí s výskytem žluté zimnice, musíte doložit příslušné očkování.

Řidičský průkaz
Omán pro krátkodobé pobyty v praxi uznává mezinárodní řidičské průkazy i české řidičské průkazy nebo průkazy vydané zeměmi EU. Uznávány jsou též řidičské průkazy vystavené v zemích GCC. Více informací je možné získat dotazem na e-mailovou adresu Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om. Podmínky půjčoven aut se nicméně mohou v akceptaci řidičských průkazů lišit.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.