Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Omán poušť Wahiba
Omán Omán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky mohou požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie (hyperlink: https://evisa.rop.gov.om/), v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. Ománská strana tento postup doporučuje. Občané České republiky mají možnost získat vízum také po příletu na mezinárodních letištích nebo na hraničních přechodech.

Více informací lze získat dotazem na e-mailovou adresu Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Velvyslanectví akreditované pro Českou republiku se nachází ve Vídni:
Velvyslanectví Ománu ve Vídni (Embassy of the Sultanate of Oman)
Wehringer Str. 224, 1494 Vienna
tel.: 00431-3108643, fax: 00431-3107268

Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt v rámci bezvízového styku občanům 103 zemí včetně ČR, kteří navštíví Omán v rámci zájezdu, jehož délka nepřesáhne 14 dní. Organizátorem tohoto hromadného turistického zájezdu ale musí být ománský hotel či ománská cestovní agentura. Všichni čeští občané, kteří se neúčastní takovéhoto organizovaného skupinového turistického zájezdu, stejně jako všichni ostatní, kteří do země cestují na dobu delší, kteří cestují za vzděláním, prací, či obchodem apod. musí mít platné vízum a splnit další náležitosti související s bojem proti šíření COVID-19. Aktuální podmínky platné pro režim vstupu do Ománu Vám sdělí odpovědné ománské instituce.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace „Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí“ (DROZD - http://drozd.mzv.cz ).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.