Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Syrie Palmyra
Sýrie Sýrie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Vzhledem k dlouhodobě nestabilní bezpečnostní situaci v Sýrii doporučujeme věnovat pozornost v prvé řadě informacím v kapitole „Aktuální doporučení a varování“.

V souvislosti s pokračujícími ozbrojenými střety mezi vládními jednotkami a povstalci v mnoha částech Sýrie nedoporučujeme občanům ČR cestovat do země.

Cestování není bezpečné na většině území Sýrie včetně některých oblastí hlavního města. V mnoha částech země probíhají vojenské operace, hrozí nebezpečí teroristických útoků, množí se únosy, roste kriminalita a nefungují základní služby.

V celé Sýrii z důvodu uvalených sankcí nefungují žádné mezinárodní platební karty, vše je nutno hradit hotově. Běžně lze v zemi směnit na místní měnu Syrskou liru jak USD tak EUR. Na mezinárodním letišti v Damašku momentálně operují pouze lety Syrských aerolinií.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.