Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Andorra tabakova plantáž
Andorra Andorra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Oficiálním jazykem Andorry je katalánština a používají se zde jazyky obou sousedních zemí – španělština a francouzština.
Andorra je typickou tranzitní zemí a cílem bezcelních nákupů. Přírodní podmínky rovněž lákají k zimní i letní dovolené a provozování různých druhů sportů. Turisté by měli přizpůsobit fyzickou zátěž vlastní fyzické kondici s ohledem na vysokohorskou polohu (nepřeceňovat svoje síly), měli by přijímat kaloricky vydatnější stravu pro doplnění energie a měli by pamatovat na pitný režim. Je nutno počítat s častými změnami počasí.

Pro rybaření a lov je třeba zakoupit příslušný rybářský nebo lovecký lístek. Pro bližší informace doporučujeme se obrátit na místní turistické informační kanceláře.

Pro více informací pro cesty a pobyt odkazujeme na národní webové stránky o Andoře: www.turisme.ad.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.