Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Irsko Abbey
Irsko Irsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Pro občany České republiky jsou stanoveny následující horní limity na bezcelní dovoz zboží do Irska s podmínkou, že zboží je určeno k osobní spotřebě:

800 kusů cigaret
200 kusů doutníků, 400 kusů doutníčků
1 kg tabáku
10 litrů destilátu (např. whisky, gin, vodka)
20 litrů alkoholických nápojů jiných než víno, nepřesahující 22% objemu alkoholu (např. šumivé nebo dezertní víno, některé likéry)
90 litrů vína ( v tom maximálně 60 litrů perlivého)
110 litrů piva
Osobám mladším 17 let není dovoleno tabákové výrobky a alkohol dovážet.

Od 1. 1. 2003 mohou cestující z členských států EU dovážet do Irska do 10 kg potravin živočišného původu. Podmínkou je, aby tyto potraviny byly v neporušeném originálním balení od výrobce a byly určeny výhradně pro osobní spotřebu. Aktuální informace o podmínkách dovozu potravin do Irska jsou uvedeny na webových stránkách Department of Agriculture and Food.
Dnem 1. 5. 2004 zanikla možnost žádat o vrácení VAT na zboží zakoupené v Irsku.
V Irsku je možné platit v hotovosti pouze v EUR. Běžně jsou přijímány všechny mezinárodní platební karty.

Dovoz zvířat a rostlin

Podrobné informace o podmínkách dovozu malých domácích zvířat lze nalézt na vládním portálu http://www.pettravel.gov.ie/, kde je možno nalézt i kontaktní údaje pro směřování konkrétních dotazů.

Dovoz rostlin je přísně zakázán, výjimku lze povolit pouze za předpokladu ověřeného certifikátu, ve kterém je prokázán původ a absence výskytu nakažlivých přenosných chorob rostlin.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.