Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kypr panorama
Kypr Kypr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ze zemí EU včetně ČR lze na Kypr dovézt pro osobní potřebu 800 ks cigaret, 200 ks doutníků nebo 1kg tabáku a 10 litrů lihovin, 90 litrů vína nebo 110 litrů piva. Neplatí žádná omezení pro dovoz ostatního zboží, pokud slouží pro osobní potřebu a není určeno na prodej.

Ze zemí mimo EU lze do Kyperské republiky bezcelně dovézt 200 ks cigaret, 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr lihovin, 4 litry vína, 16 litrů piva a jiné předměty do hodnoty 430 EUR na osobu u dospělých a do hodnoty 175 EUR pro osoby mladší 15 let. Povolení k dovozu tabákových výrobků a alkoholických nápojů při jakýchkoliv cestách na Kypr neplatí pro osoby mladší 17 let.

Domácí zvířata pocházející ze zemí EU mohou být dovážená na Kypr bez zaplacení kontrolních poplatků, pokud jsou dodržena pravidla pro jejich dovoz. Pokud majitel domácího zvířete nepřijíždí na Kypr z členského státu Evropské unie, je povinen předem informovat příslušný hraniční přechod o datu dovozu zvířete (číslo letu, jméno lodi atd.). Podrobné informace pro jednotlivé druhy zvířat lze najít na stránkách kyperského veterinárního úřadu.

Upozorňujeme, že převoz živých zvířat mezi územím kontrolovaným vládou Kyperské republiky a okupovanou částí Kypru je přísně zakázaný, a toto omezení se týká i domácích zvířat.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.