Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Švédsko Stockholm
Švédsko Švédsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občan ČR nepotřebuje ke vstupu na území Švédska vízum ani pobytové povolení (platí článek 18 Smlouvy o ES, podle něhož má každý občan EU právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států). Pro turisty ani dlouhodobě pobývající občany ČR a EU neexistuje zvláštní přihlašovací povinnost.
Občané ČR, kteří budou ve Švédsku pobývat za účelem zaměstnání, podnikání, či dlouhodobého studia, budou vyzvání k registraci na Švédském daňovém úřadu (Skatteverket), resp. k získání švédského osobního čísla (personnummer). Více informací v angličtině naleznete na webové stránce daňového úřadu: http://www.skatteverket.se.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.