Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Velká Británie Buckinghamský palác
Velká Británie Velká Británie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Na území Spojeného království lze bezcelně dovážet zboží pro vlastní potřebu (včetně darů).

V případě dovozu alkoholu nebo tabáku musí cestující prokázat, že zboží, které osobně přepravuje, bude sloužit k jeho vlastnímu užití. Pro bezcelní dovoz platí následující limity:

200 kusů cigaret, 50 doutníků, 100 doutníčků, 250 g tabáku, 42 litrů piva, 18 litrů vína, 4 litry lihovin popř. kombinace uvedených položek(více informací naleznete na  Bringing goods into the UK: Arriving in Great Britain - GOV.UK (www.gov.uk)).

Občan ČR vstupující do Velké Británie ze zemí mimo EU, anebo cestující z Velké Británie do těchto zemí, musí písemně oznámit celnímu úřadu na předepsaném formuláři dovoz a vývoz platidel, mincí, bankovních směnek a šeků jakéhokoliv druhu (včetně cestovních šeků) v hodnotě 10 000 GBP a více na  Take cash in and out of the UK - GOV.UK (www.gov.uk)).

Požadované deklarace je možné vyplnit i online v průběhu 5 dní (120 hodin) před příjezdem do země.

Další související informace lze nalézt na webových stránkách britské celní správy HM Revenue and Customs www.hmrc.gov.uk.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.