Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Argentina ledovec
Argentina Argentina
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


K pobytům za turistickým účelem, které nepřesáhnou 90 dnů, občané ČR víza do Argentiny nepotřebují (bezvízová dohoda je platná od roku 2000). Víza se ovšem vyžadují pro cesty, jejichž účel je jiný než turistický, anebo v případě, že se cestující hodlá v zemi zdržet déle než 90 dní. Pro většinu cest za jiným účelem než turistickým se udělují víza pro pobyt do 90 dnů s vícenásobným vstupem (vízum za účelem provozování umělecké činnosti je však pouze 15-ti denní). Na jednotlivé typy víz a na konkrétní podmínky jejich udělení se informujte na Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze, Panská 6, 1. patro, konzulární oddělení, úřední hodiny po-pá: 9:00-15:00, tel: 22421 2448/9, fax: 2224 1246, e-mail: embargen@gmail.com. V některých případech požaduje nyní argentinské velvyslanectví při žádosti o vízum předložení zpáteční letenky a prokázání finančních prostředků.

Přihlašovací povinnost se v Argentině nevyžaduje.

Pobyt v Argentině lze prodloužit na příslušném úřadě (Dirección Nacional de Migraciones, Avenida Antártida Argentina 1355, Ingresos y Egresos, tel.: 4317 0200, po-pá: 8:30 -13:00 hod, www.migraciones.gov.ar, info@migraciones.gov.ar). Je třeba si ověřit funkčnost a aktuálnost spojení.

Při překročení povolené doby pobytu v Argentině se platí pokuta. Při vstupu do země může migrační úředník požadovat předložení zpáteční letenky a prokázání se dostatečnými finančními prostředky na pobyt (cca 50 USD na den) nebo mezinárodní platební kartou. Je pravda, že toto bývá vyžadováno vesměs u osob, u kterých je předpoklad, že přijíždějí do země nelegálně pracovat.

Při pobytu delším než jeden rok se požaduje vyřízení tzv. "radicación temporaria". Taktéž na migračním úřadě (Dirección Nacional de Migraciones, Avenida Antártida Argentina 1355, tel.: 4317 0200, po-pá: 8:30 -13:00 hod, www.migraciones.gov.ar, info@migraciones.gov.ar )

Pokud jde o letištní poplatky pro výjezd ze země, v poslední době jej cestovní kanceláře a letecké společnosti zahrnují již do ceny letenky, není to však pravidlem, proto je třeba informovat se předem u prodejce letenky.

Zastupitelský úřad ČR v Buenos Aires se vyhýbá poskytování informací české veřejnosti o podmínkách získání pracovního povolení v Argentině. Pravidla se mění a argentinské úřady o těchto změnách často ambasády akreditované na svém území neinformuje. České velvyslanectví proto nemůže žadatelům zaručit stoprocentní důvěryhodnost informací; doporučuje v těchto případech kontaktovat Velvyslanectví Argentiny v Praze, které je jediné oprávněné a povinné tyto informace poskytovat.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.