Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Bolívie solné pole
Bolívie Bolívie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


K turistické cestě do Bolívie kratší než 90 dní potřebují občané ČR cestovní pas ČR s platností nejméně 6 měsíců od data vstupu do země. Doporučuje se mít s sebou kopii cestovního pasu pro případ ztráty či odcizení, příp. kontroly při placení kreditní kartou (běžná praxe v některých státech Jižní Ameriky) apod. Při vstupu do země se vyplňuje migrační průvodka a celní prohlášení.

Při cestě motorovým vozidlem je při vstupu do Bolívie vyžadováno předložení platného řidičského průkazu, dokladu o vlastnictví vozidla (doklad od půjčovny vozidel nebo tzv. vlastnický list vozidla) a dokladu o povinném ručení.

V případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu v Bolívii je třeba obrátit se na Velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile. Tento úřad zprostředkuje buď vydání náhradního cestovního dokladu EU (Emergency Travel Document - ETD) na velvyslanectví některé členské země EU v La Pazu, nebo vydání náhradního cestovního dokladu (cestovního průkazu) ČR.

Cestovatelé musí být očkováni proti žluté zimnici pro vybrané regiony státu, které se nacházejí v tropických oblastech. Seznam regionů s povinností očkování.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.