Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Brazílie Rio de Janeiro
Brazílie Brazílie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při vstupu do Brazílie je třeba deklarovat částky v hotovosti či v cestovních šecích přesahující v přepočtu 10 000,- BRL.

Do Brazílie nelze dovážet cigarety a alkohol vyrobené v Brazílii a určené výhradně pro zahraniční trh, a dále drogy, omamné látky aj. předměty tzv. ukryté za účelem oklamání celní kontroly. V případě cestujících mladších 18 let je zakázán dovoz jakéhokoli množství cigaret a alkoholu.

Bezcelně je do Brazílie možné dovážet předměty osobní potřeby v množství odpovídajícímu charakteru a délce trvání pobytu. Bezcelní limit na ostatní dovážené věci (např. dárky) je 500,- USD. Limit se vztahuje na každého cestujícího individuálně. Nelze např. spojovat limity u spolucestujících manželů. V případě překročení limitu je třeba dovážené věci nechat proclít a zaplatit clo ve výši 50 % jejich hodnoty nad povolených 500,- USD.

V případě, že se cestující pokusí provézt věci nad povolený bezcelní limit bez jejich proclení a bude při kontrole odhalen, hrozí mu pokuta.

V případě nákupu v obchodě v bezcelní zóně (tzv. duty-free) na letišti, jež je zároveň místem vstupu do Brazílie, je možno pořídit a bezcelně dovézt předměty v hodnotě dalších maximálně 500,- USD. I v tomto případě je nakoupené zboží množstevně omezeno a to na 24 ks alkoholických nápojů, 20 krabiček cigaret zahraniční výroby, 25 ks doutníků, 10 ks kosmetických výrobků, 3 ks hodinek).


Ilegální vývoz rostlin a živočichů z Brazílie je přísně trestán!

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.