Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Chile sochy Moai
Chile Chile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doklady

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


K turistické cestě do Chile kratší než 90 dní potřebují občané ČR platný cestovní pas ČR. Doporučuje se platnost pasu minimálně 90 dnů od předpokládaného data vstupu na území Chile. Úředníci pohraniční kontroly vyžadují bezvadný stav cestovního pasu.

Další informace (např. k cestám delším než 90 dní) obsahuje kapitola „Víza a režim vstupu“.

Pokud si hodláte během svého pobytu půjčit auto, doporučuje se mít k dispozici mezinárodní řidičský průkaz, i když většinou postačí cestovní pas a český řidičský průkaz, a to jak při pronájmu automobilu, tak při případných silničních kontrolách. Půjčovny aut vyžadují vždy předložení kreditní karty.

Mezinárodní očkovací průkaz se při cestách do Chile nevyžaduje; zvláštní očkování není vzhledem k místním hygienickým a klimatickým podmínkám potřebné.

Podrobné informace pro turisty a návštěvníky Chile včetně informací o dokladech potřebných ke vstupu do země obsahuje stránka
http://chileabroad.gov.cl/en/sobre-chile/informacion-turistica/condiciones-de-seguridad/ (v angličtině).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.