Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ekvádor korále
Ekvádor Ekvádor
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při vstupu do země je nutno předložit ke kontrole cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců, vízum do 90ti dnů pobytu není v případě občanů ČR potřeba. Dále může imigrační úředník požadovat předložení zpáteční letenky a prokázání finančních prostředků k zamýšlené délce pobytu.

Při hraniční kontrole se vyplňuje celní prohlášení a také statistický imigrační lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat.

Podrobné informace týkající se vstupu na území Ekvádoru lze získat na příslušném velvyslanectví Ekvádoru v Berlíně na webové adrese: www.alemania.embajada.gob.ec.

Při cestě motorovým vozidlem je při vstupu do Ekvádoru vyžadováno předložení platného řidičského průkazu, dokladu o vlastnictví vozidla (doklad od půjčovny vozidel nebo tzv. vlastnický list vozidla) a dokladu o povinném ručení vozidla.

V případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu v Ekvádoru vydává náhradní cestovní doklad ČR zastupitelský úřad ČR v Limě (Peru). Po domluvě se zastupitelským úřadem v Limě je možné obdržet náhradní cestovní doklad také prostřednictvím honorárních konzulátů ČR v Guayaquilu a Quitu.

Občan ČR má rovněž možnost požádat na kterémkoliv velvyslanectví ČS EU v Ekvádoru o vydání náhradního cestovního dokladu EU (Emergency Travel Document - ETD).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.