Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Kolumbie Cartagena
Kolumbie Kolumbie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dokumenty

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Při vstupu do země je nutno předložit ke kontrole cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců. Vízum k turistickému pobytu do 90 dnů nebo k pobytu za jiným účelem do 180 dnů není potřeba. Imigrační úředník může při kontrole požadovat předložení zpáteční letenky a prokázání finančních prostředků k zamýšlené délce pobytu. Při pobytech k jiným než turistickým účelům může být rovněž požadováno předložení pozvání (akademická činnost, semináře, konference, výstavy, krátkodobé studium atd.).

Při hraniční kontrole se vyplňuje celní prohlášení a také statistický imigrační lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat. V případě cesty motorovým vozidlem je třeba předložit technický průkaz, řidičský mezinárodní průkaz a povinné ručení vozidla.

Podrobné informace týkající se podmínek vstupu na území Kolumbijské republiky jsou zveřejněny na internetových stránkách Velvyslanectví Kolumbijské republiky ve Vídni na adrese Stadiongasse 6-8/15, 1010 Wien; tel: (+43 / 1) 406 44 46, 405 42 49; fax: (+43 / 1) 408 83 03; e-mail: eaustria@cancilleria.gov.co.

Při cestě motorovým vozidlem je při vstupu do Kolumbie vyžadováno předložení platného řidičského průkazu, dokladu o vlastnictví vozidla (doklad od půjčovny vozidel nebo tzv. vlastnický list vozidla) a dokladu o povinném ručení vozidla.

V případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu v Kolumbii vydává náhradní cestovní doklad ČR Velvyslanectví ČR v Bogotě. Se žádostí o zprostředkování kontaktu s velvyslanectvím je možné se obrátit i na některý z honorárních konzulátů ČR v Kolumbii (ve městech Cartagena, Barranquilla, Bucaramanga, Cali a Ibagué).

Občan ČR má rovněž možnost požádat na kterémkoliv velvyslanectví ČS EU v Kolumbii o vydání náhradního cestovního dokladu EU (Emergency Travel Document - ETD).


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.